Dieta

Mikroskopowa analiza żywej kropli krwi służy ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności, zwanej homeostazą. Warunkiem stabilności organizmu jest utrzymanie parametrów krwi na odpowiednim poziomie oraz zachowanie sprawnych mechanizmów adaptacyjnych do zmieniających się warunków zewnętrznych.

Homeostazę organizmu zaburza przewlekły stres, niedobór snu, zanieczyszczona woda i powietrze, leki, brak ruchu.

Główny problem stanowi jednak zła dieta – przetworzona żywność, nadmiar cukru i używek, niewłaściwe odchudzanie i złe nawyki żywieniowe.

Z wielu chorób przewlekłych można wyleczyć się stosując odpowiednie żywienie, zioła i zabiegi wspomagające siły odpornościowe organizmu.

Środki farmakologiczne należy stosować tylko wtedy, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Wiąże się to z tym, że organizm ludzki jest przesycony różnymi substancjami chemicznymi i broni się przed kolejną porcją chemii zawartej w lekach.

Z kolei naturalne pożywienie wraz z szeroką gamą przypraw i ziół jest doskonale przyswajane. Organizm sam wybiera z takiego zestawu wszystko to, co w danej chwili jest mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

W praktyce dość często trzeba łączyć dwa sposoby leczenia: naturalistyczny i farmakologiczny. Jeśli to połączenie jest racjonalne wtedy przynosi dobre i pożądane efekty.

Obecnie wielu biologów i lekarzy uważa trzecie tysiąclecie za plagę pasożytów, grzybów i alergii. Dzisiejsza medycyna nie zawsze zauważa tego typu zagrożenia. Niewystarczająca diagnostyka stwarza problem z ustaleniem pełnej diagnozy. Jest zupełnie bezradna w przypadku maleńkich jednokomórkowców, które są problemem większości pacjentów.

Niektóre statystyki podają, że w Polsce inwazja owsików sięga 95% ludności, włosogłówki 80% a glisty ludzkiej około 50%. Zaś zakażenie okołoporodowe lambliami dochodzi u niemowląt do 80%. Zakażenie różnymi gatunkami grzybów, w tym popularną Candida albicans, trudno ustalić, ponieważ dolegliwości przez nie powodowane ciągną się przez całe lata i mogą być błędnie diagnozowane.